O centru

Návštěvní řád centra

Historie
Chomutovka je moderní třípodlažní obchodní centrum nacházející se přímo v centru města Chomutov. Po kompletní rekonstrukci původního PRIORu z roku 1979 bylo znovu otevřeno v roce 2010. Všechna patra byla propojena eskalátory a velkým proskleným atriem, kterým proudí do budovy denní světlo. Změny se dočkala i vnější podoba. Starou mozaikovou fasádu nahradily různobarevné skleněné tabule a na středu byla instalována loga jednotlivých obchodních značek.

Nyní
Chomutovka nabízí vedle potravinového řetězce TESCO a obchodů se značkovou módou a doplňky také řadu služeb. Zákazníci zde naleznou pobočku České pošty, zákaznickou kancelář INNOGY, pobočku Sazky (tabák) a Tipsportu a v neposlední řadě také lékárnu Dr. Max.
Sortiment obchodní centra doplňuje dm drogerie, FAnn parfumerie, GRANDOPTICAL, PET CENTER, hračkářství Dráčik, knihkupectví LUXOR, papírnictví KOH-I-NOR, elektro DATART, květinářství Flamnego, domácí potřeby TESCOMA, BANQUET a bytové doplňky SCANquilt.

Před a po

Pro děti
Na začátku ledna 2015 byla ve 2. patře otevřena dětská herna KULÍŠKOV. Na děti čekají houpačky, klouzačky, prolézačky, trampolína, skákací hrad a odrážedla. Nejmenší návštěvníci zde najdou spoustu zvukových a světelných hraček.
Rodiče si mohou posedět v příjemné kavárně. K dispozici je také venkovní hřiště na terase. Při návštěvě 2. patra by děti ani rodiče neměli určitě minout hračkářství DRÁČIK se spoustou hraček, světových novinek a interaktivních a vzdělávacích her.

Občerstvení
Dobrou kávu, zmrzlinu a zákusky si můžete vychutnat v kavárně Lagarto Café v přízemí. Hned vedle nabízí vinotéka VINECO kvalitní vína domácí a zahraniční produkce, sušené plody, oříšky a jiné cukrovinky. Milovníky zdravé výživy potěší výběr salatérie Slade fresh & Smoothie, která se nyní nachází ve 2. patře. Zde najdete také gastro zónu, kde můžete ochutnat speciality čínského bistra nebo tradiční českou kuchyni v České baště. Za hezkého počasí si můžete posedět na venkovní terase, kde se určitě bude líbit i dětem, které mohou dovádět na dětském hřišti.

Parkoviště
Kapacita: 120 (venkovní i vnitřní parkoviště)
Otevřeno: 24 hodin denně

Ceník parkovného:

1. hodina ZDARMA
2. hodina 10,- Kč
3. a každá další započatá hodina: 30,- Kč
svátky a víkendy ZDARMA

Provozní řád parkoviště naleznete zde.

 

Dárkové šeky
Využijte nabídky dárkových šeků jako vhodného dárku pro vaše přátele a blízké. Dárkové šeky v hodnotě 200 a 500 Kč zakoupíte v provozovně TIPSPORT v přízemí OC Chomutovka. Dárkové šeky platí rok od data nákupu a lze je uplatnit v těchto obchodech. Dárkové šeky nelze směnit za peníze. Při nákupu je nutné uplatnit plnou výši hodnoty dárkového šeku, protože při platbě šekem není možné vracet hotovost.

Euroklíč
V Chomutovce najdete veřejné toalety opatřené Eurozámkem. Jsou určeny lidem se sníženou schopností pohybu, se zdravotními problémy, ale také seniorům a lidem pečujícím o malé děti.
Kdo může získat zdarma Euroklíč?
Euroklíč může zdarma získat každý držitel průkazu TP, ZTP a ZTP/P, držitel WC karty, diabetik, stomik, onkologický pacient, člověk trpící roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou, nespecifickými střevními záněty (Crohnovou chorobou a ulcerózní kolitidou) a močovými dysfunkcemi.
Je nutné předložit občanský průkaz a průkaz TP, ZTP, ZTP/P či WC kartu, případně k nahlédnutí lékařskou zprávu, dokládající výše uvedené onemocnění.
Kde je možné získat zdarma Euroklíč?
Na Magistrátu statutárního města Chomutova, Zborovská 4602, 430 28 Chomutov v úředních hodinách. Odpovědnou osobou je paní Lucie Obermaierová, DiS., E: l.obermaierova@chomutov-mesto.cz, tel. 474 637 144.
Euroklíč si mohou dlouhodobě zapůjčit i rodiče dětí do tří let prostřednictvím Sítě pro rodinu, z.s. - www.sitprorodinu.cz

Bankomaty
V přízemí OC Chomutovka vedle vstupu do supermarketu Tesco najdete bankomat AIR BANK, KB a KRYPTOMAT. Vedle vchodu na poštu se nachází bankomat ČSOB.